قیمت بیت کوین (BTC) در دو روز گذشته پس از سقوط به 28،850 دلار بهبود یافته است. با این حال ، پس از بازگشت سریع ، بیت کوین نتوانست مقاومت سنگین قبلی 33،000 دلار را در 23 ژانویه بشکند ، در زمان نوشتن این مقاله به زیر 32،000 دلار کاهش یافت.

 نمودار قیمت دلار بیت کوین بصورت شبانه روزی (Coinbase). منبع: Tradingview.com

بازگشت سود در Coinbase صعودی است ، اما اکنون چه؟

پیش از این ، زمانی که قیمت بیت کوین به زیر 32000 دلار کاهش یافت ، بیت کوین در Coinbase نسبت به Binance معامله می کرد.

عدم افزایش قیمت در Coinbase به دو دلیل عمده نگران کننده بود. اول اینکه ، بیت کوین به دلیل تفاوت قیمت Tether کمی بیشتر در Coinbase معاملات بالاتری دارد.

دوم ، وقتی Coinbase قیمت کمتری نسبت به سایر صرافی ها می بیند ، نشان می دهد فشار فروش بالایی در بازار ایالات متحده وجود دارد.

همزمان با افزایش فشار فروش بیت کوین در بازار ایالات متحده ، قیمت بیت کوین در مدت کوتاهی احساس لغزش شدید می کند.

BTC / USD (سفید) در مقابل شاخص حق بیمه Coinbase (آبی). منبع: CryptoQuant

 شاخص دلار بیت کوین (سفید) در مقابل اختلاف قیمت Coinbase (آبی). منبع: Crypto Quant

اما ، تقریباً بلافاصله پس از جهش 30000 دلاری بیت کوین ، باز هم در Coinbase ظاهر شد. در زمان نوشتن این مقاله ، بیت کوین در Coinbase حدود 40 دلار بالاتر از Binance است.

ظهور مجدد افزایش قیمت در Coinbase تقریباً 12 ساعت بعد ، نشانه مثبتی برای تغییر روند بالقوه است.

علائم “فرسودگی سازمانی”

اما همه در کوتاه مدت از خوش بینی دور هستند. تحلیلگران QCB Capital ، تیمی از تجار در آسیا ، نشانه های زیادی از “فرسودگی سازمانی” را می بینند.

با توجه به اینکه روایت اصلی پیرامون صحبت های اخیر تقاضای سازمانی برای بیت کوین از ایالات متحده بوده است ، در صورت کند شدن اشتیاق سازمانی برای بیت کوین ، تجمع می تواند در خطر باشد. جایی که آنها گفتند:

“نشانه هایی از خستگی سازمانی وجود دارد: ما یک تحلیل منطقه زمانی را انجام دادیم که حرکات بیت کوین را به ساعتهای آسیایی در مقابل ساعتهای ایالات متحده تقسیم می کند (هر کدام 12 ساعت). از مارس سال گذشته ، الگوی خرید خرید بی وقفه ایالات متحده در حالی که نهنگ ها و معدنچیان آسیایی است آنها نمایش را انجام می دادند. “

 بیت کوین قدرت خود را در دوره ایالات متحده از دست می دهد. منبع: QCB Capital

معامله گران تأیید کردند که قدرت در جلسه معاملات ایالات متحده برای اولین بار حرکت خود را از دست داد.

در واقع ، طی هفته گذشته ، بیشتر فشار فروش بیت کوین از آسیا وارد شده است. این نشان دهنده یک تغییر عمده در احساسات بازار است. و آنها اضافه کردند:

“اما پس از اوج گرفتن بیت کوین در دو هفته پیش ، حرکت در ساعتهای ایالات متحده برای اولین بار از بین رفت. این نشانه روشنی از فرسودگی تقاضا از سوی موسسات و شرکتهای آمریکایی است که عامل اصلی این موج سرسخت بودند.”

چه اتفاقی برای بیت کوین می افتد؟

اگر تقاضای سازمانی برای بیت کوین کاهش یابد ، بیت کوین در طول سه ماهه اول سال 2021 در معرض یک مرحله اصلاحی است.

سیستم عامل های مختلف و ابزارها و سیستم عامل های متمرکز بر شرکت ، مانند Grayscale ، هنوز هم جریان های قابل توجهی را تجربه می کنند که نشانگر تقاضای سازمانی شدید است. در همین حال ، MicroStrategy به سیاست خود برای خرید بیت کوین در هر افت ادامه می دهد و آخرین خرید در روز جمعه با 10 میلیون دلار انجام می شود.

 چاد استینگلاس ، رئیس تجارت در CrossTower ، یک شرکت بازار سرمایه برای دارایی های دیجیتال ، گفت: “امروز ، 31،000 دلار پشتیبانی قوی را به خود جلب کرده بود ، بنابراین حداقل همه فروش نمی کنند.”

“باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این دیوار باقی مانده است ، یا سازمانها مرتباً جمع می شوند. و اگر این اتفاق بیفتد ، این روند احتمالاً دوباره برقرار خواهد شد و ادامه خواهد یافت. اما اگر آنها منتظر راهنمایی های نظارتی بیشتر به حاشیه بروند ، احساس تندی وجود خواهد داشت. فاقد جریان خرید. “

در عین حال ، اگر بازار ایالات متحده همچنان شاهد کاهش کلی تمایل به جمع آوری بیت کوین باشد ، احتمال اصلاح بیشتر همچنان وجود دارد ، به ویژه اگر دلار در سال 2021 به بهبود خود ادامه دهد.